• Lodówka jest jednym z najważniejszych elementów w naszej kuchni ,  na jej zakup należy poświęcić dużo czasu i przemyśleć wszystkie dostępne oferty. Warto także pomyśleć o estetycznym wyglądzie naszego urządzenia. Nie możemy zapominać o kosztach eksploatacji !, nie opłaca się kupować egzemplarzu promocyjnego jeżeli pobór mocy znacznie przewyższy standard.

    Na samym początku należy określić jaki typ lodówki potrzebujemy, do wyboru mamy wolnostojące oraz lodówki do zabudowy.  Najczęściej spotykaną opcją jest chłodziarko – zamrażarka , jednak jeśli nie będziemy zamrażali produktów , warto zastanowić się nad samą chłodziarką , co znacznie zmniejszy koszty eksploatacji .  W zależności od wielkości lodówki możemy wyróżnić urządzenia jedno lub dwu drzwiowe, wtedy dostęp do części chłodniczej i zamrażarki jest możliwy poprzez osobne drzwi.  Wielkość sprzętu należy uzależnić od naszych potrzeb, w przypadku pełnej rodziny nie należy wybierać małych lodówek, ponieważ będzie to niewygodne rozwiązanie.

    Najczęściej spotykane lodówki posiadają jeden termostat i jeden agregat, obsługujące chłodziarkę i zamrażarkę.  W niektórych urządzeniach możemy spotkać nawet po parzę tych urządzeń, będziemy mieli wtedy kontrolę oddzielnie tam temperaturą w części zamrażarkowej oraz chłodniczej. Niestety jest to droższe rozwiązanie.

    Z racji tego , że nasza lodówka chodzi praktycznie cały czas należy zwrócić baczna uwagę na jej klasę energetyczną , stosuje się oznaczenia od A do G , warto zainteresować się klasami A++ oraz A+ , nasze urządzenie może wykorzystać do kilkuset watów rocznie!

    Bardzo ważne jest umiejscowienie lodówki w naszej kuchni , im niższa jest temperatura wokół urządzenia tym mniejsze zużycie energii . We wnętrzu lodówki znajdziemy półki szuflady , pojemniki oraz niekiedy specjalne ramy na butelki , warto zwrócić uwagę na jakość wykonania lodówki co przełoży się na jej trwałość.  Lepszej jakości półki są wykonane ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego, dzięki czemu wytrzymuje większe obciążenia.

    Niekiedy w lodówkach możemy spotkać zaimplementowane cuda techniki, takie jak telewizor, czy komputer, jednak jest to opcja dla zamożniejszych klientów.